felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Praca Technologie Transport

Jak powinna wyglądać reklama warsztatu samochodowego?

Należy mieć świadomość, że reklama warsztatu samochodowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Bardzo istotne znaczenie ma budżet, który zostanie przeznaczony przez daną firmę na wspomniany marketing. Jakie są najlepsze sposoby na dotarcie do klienta?

Reklama na Facebooku

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba warsztatów samochodowych reklamuje się przez media społecznościowe. Koniecznie trzeba bowiem zaznaczyć, że omawiana reklama jest przede wszystkim dostępna dla wszystkich, bez względu na budżet.

Rekomendowane jest właścicielowi danego warsztatu samochodowego zaproszenie do polubienia profilu firmowego wszystkich swoich znajomych. Można również poprosić o to samo pracowników. Kolejnym krokiem jest regularne umieszczanie postów i zdjęć z wykonanych napraw wraz z opinią klientów.

Świetnym rozwiązaniem będzie poproszenie swoich znajomych, rodzinę, a także klientów o udostępnianie poszczególnych postów. W ten prosty sposób możliwe jest dotarcie do klientów bez wydawania pieniędzy na reklamę. Zalecane jest także reklamowanie poszczególnych postów na określone miasto.

Pozycjonowanie strony internetowej

Warto mieć świadomość, że ponad 90% użytkowników internetu w Polsce korzysta w wyszukiwarki Google. Jest to zatem świetne miejsce na reklamowanie swojego warsztatu samochodowego. Osobom, które nie mają doświadczenia w pozycjonowaniu strony internetowej rekomendowane jest zlecenie tego zadania profesjonalnej firmie.

Oczywiście warto zdecydować się na agencję lub freelancera, którzy mają doświadczenie w pozycjonowaniu firm z tej branży. Warto również zapoznać się z cennikiem, a także opiniami klientów na temat danego przedsiębiorstwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie reklamowanie się na konkretne miasto, w którym świadczy usługi dany warsztat samochodowy.

W ten sposób osobom, które wpiszą w wyszukiwarce frazę „warsztat samochodowy Opole” wyświetli się dana firma. Oczywiście pozycjonowanie jest procesem długotrwałym. Na efekty należy poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

Baner reklamowy

Jest to kolejne świetne rozwiązanie na reklamę swojego warsztatu samochodowego. Warto umieścić baner np. na płocie w miejscu, gdzie na co dzień przebywa bardzo duża liczba ludzi. Doskonałym przykładem mogą być okolice wielkopowierzchniowego obiektu handlowego.

Koszt baneru wynoszący kilkaset złotych miesięcznie nie jest tak duży, jeżeli uwzględni się fakt, że we wspomnianym miejscu dziennie może przemieszczać się nawet kilka tysięcy osób. Należy jednak pamiętać, aby umieścić baner w widocznym miejscu.