felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Rozrywka Technologie

Jakie dywaniki do samochodu warto wybrać?

Aby zapewnić sobie wysoki komfort podczas jazdy ulubionym autem, warto postawić na wysokiej jakości dywaniki do samochodu. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można utrzymać porządek w aucie, co w sezonie jesienno-zimowym wcale nie jest prostym zadaniem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, na jakie dywaniki do samochodu warto postawić w pierwszej kolejności.

Klasyczne dywaniki gumowe

Dla większości kierowców najlepszym wyborem będą zawsze gumowe dywaniki, które są bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Dywaniki tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w deszczowej pogodzie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że gumowe dywaniki są odporne na działanie różnorodnych detergentów, dzięki czemu można je błyskawicznie wyczyścić. Przy ich użytkowaniu pamiętać należy jedynie o tym, aby je systematycznie opróżniać z nadmiaru wody. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o przystępnej cenie i dużej dostępności. Z praktycznego punktu widzenia ich jedyną wadą jest zapach, który pojawia się przede wszystkim przy dużych upałach.

Korytkowe i standardowe dywaniki

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej dywaniki standardowe i korytkowe. Te drugie modele jak sama nazwa wskazuje wyposażone są w wysokie ranty, które zapobiegają przelewaniu się wody. Dzięki rantowi zdecydowanie łatwiej jest także opróżniać dywaniki ze zgromadzonej wody. Standardowe dywaniki wyposażone są przede wszystkim w szachownicę albo ciekawy wzór.

Dywaniki welurowe

Jeżeli chodzi o dywaniki welurowe, to cenione są one przede wszystkim za walory estetyczne. Większość kierowców dywaniki tego typu zakłada jedynie na sezon letni i wiosenny. Ich największą wadą jest to, że wchłaniają całą wodę, dlatego też przy niekorzystnej pogodzie, może bardzo szybko pojawić się wilgoć w kabinie. Decydując się na tego typu rozwiązanie pamiętać należy przede wszystkim o systematycznym suszeniu dywaników. Pamiętać należy także o odkurzaniu dywaników welurowych, dzięki czemu nawet po wielu sezonach prezentować będą się bardzo okazale. Osoby, które nie wiedzą, jakie dywaniki do samochodu wybrać, powinny zwracać szczególną uwagę przede wszystkim na gramaturę weluru. Wysokiej jakości dywaniki mogą pochwalić się gramaturą powyżej 2000 g/m2. Tylko oryginalne dywaniki od renomowanych producentów są w stanie zagwarantować dużą odporność na odkształcenia i blaknięcie. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwracać uwagę na sposób mocowania dywaników. Niektóre modele posiadają w zestawie specjalne stopery, które przydać mogą się wtedy, gdy nasze auto nie ma fabrycznych mocowań.