felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Jak działa polski importer z Chin?
Transport

Jak działa polski importer z Chin?

Jeszcze jakiś czas temu import z Chin nie cieszył się w naszym kraju dużym zainteresowaniem. Obecnie wyspecjalizowanych w tym zakresie podmiotów jest coraz więcej. Świadczą oni fachową pomoc na rzecz osób, które rozpoczynają zarabianie na sprowadzaniu towarów z Azji. Czym kierować się podczas wyboru takiej firmy? Polski importer z Chin powinien przede wszystkim działać na jasnych i dokładnie określonych zasadach.

Czym kierować się podczas wyboru importera z Chin?

Wybór odpowiedniego importera z Chin jest jednak ciężki, ponieważ takich firm jest na rynku cała masa. Po pierwsze dobrze, jeżeli dostawca znajduje się na miejscu tzn. w Chinach lub ma tam swoich pracowników, ponieważ dzięki temu sprowadzanie towarów do kraju będzie łatwiejsze. Jednocześnie ważna jest kontrola nad wszystkimi etapami zamówienia, czyli od czynności początkowych aż do nadzorowania finalnego załadunku towarów.

Na imporcie z Chin można zarobić bardzo dobrze, ale trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Ważne jest doświadczenie, ponieważ wypełnianie formalności może być naprawdę czasochłonne i problematyczne dla osoby, która nie miała z tym nigdy styczności. Warto przed podjęciem decyzji o współpracy z importerem, przeczytać opinie na jego temat w internecie. Ważne, by wybrać podmiot, który w zakresie importu ma duże doświadczenie – kilka lat lub więcej. Z punktu widzenia początkującego importera, który szuka pośrednika do pomocy w sprowadzaniu towarów z Chin, ważne jest niskie minimum logistyczne. Niektórzy importerzy z Chin sprowadzają wyłącznie towary za minimum kilka-kilkanaście tysięcy złotych brutto, ale znajdą się też i tacy, których minimum to 2-3 tys. złotych brutto.

Jakiego importera wybrać?

W relacje biznesowe należy wchodzić z importerami, którzy starają się najbardziej jak mogą, żeby przewóz towarów przebiegł bez żadnych zakłóceń. Warto zwrócić uwagę na fakt, że proces logistyczny jest niezwykle skomplikowany i różne sytuacje się zdarzają, dlatego trzeba mieć to na uwadze. Opinię o importerze można już sobie wyrobić po kilku zleceniach. Należy pamiętać także o sprawdzeniu, czy firma działa i wykonuje zlecenia samodzielnie, czy też przekazuje pracę innym firmom, które je w tym wyręczają. Jest to niestety bardzo stara praktyka, na której wciąż zarabiane są ogromne pieniądze. W takiej sytuacji nie ma możliwości sprawowania stałego nadzoru nad realizacją zleceń, a to może prowadzić do różnych nieprawidłowości, dlatego warto szukać bezpośredniego importera.

Co jeszcze warto wiedzieć o imporcie z Chin?

Jeżeli jest taka możliwość, to warto zamówić próbki towarów i poddać je badaniu kontroli jakości. Kontrola produkcji przeprowadzana jest, kiedy współpraca dojdzie do skutku i następuje wytwarzanie produktów. Jest to etap, na którym można sprawdzić wszystkie błędy i nieprawidłowości, ponieważ kontrola wykonywana jest na wczesnym etapie, czyli kiedy wyprodukuje się około 10% zamówienia. Gdy produkcja zostaje zakończona to następuje następna kontrola. W tej fazie towary są mierzone oraz ważone. Każdy element wymagający naprawy jest niezgodny z umową i producent powinien w takiej sytuacji zareagować. Na samym końcu jest etap załadunku, w czasie którego zadaniem dostawców jest sprawdzenie kontenerów. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy towar się zgadza. Niektóre kartony można nawet otworzyć, jednak w ten sposób, żeby nie naruszyć i nie uszkodzić zawartości. W imporcie z Chin najważniejsze jest zaufanie, które dotyczy również innych branż. Trzeba poświęcić trochę czasu, żeby znaleźć importera idealnie dopasowanego do naszych preferencji.