felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Rozrywka Transport

Jakie auto dla 5 osobowej rodziny wybrać?

Wybór pojazdu jest zawsze bardzo istotną kwestią. Staje się jednak tym ważniejszy i trudniejszy, im więcej osób przewozimy. Dlaczego ma to tak duże znaczenie i jakie auto dla 5 osobowej rodziny warto wybrać?

Wygoda ponad wszystko

Licząca sobie pięć osób rodzina, choć teoretycznie zmieści się w klasycznym samochodzie, raczej nie może mówić o wysokim komforcie podróży. Jest on tym niższy, jeśli wśród domowników są małe dzieci przemieszczające się w fotelikach samochodowym. Te zajmują z reguły znaczną przestrzeń i, co za tym idzie, ograniczają miejsce dla innych pasażerów. Dodatkowo, w trakcie dłuższej podróży, nawet zabranie niewielkiej ilości bagażu przez każdego z domowników prowadzi do sytuacji, w której po prostu brakuje miejsca w bagażniku.

Kombi, minivan, SUV?

Dużą popularnością wśród pięcioosobowych rodzin cieszą się samochody o dużych, pojemnych bagażnikach i sporej ilości przestrzeni. Utarło się, że dobrym wyborem w tym zakresie są SUV-y, jednak każdy, kto choć raz zaglądał do wnętrza takiego pojazdu wie, że nie ma w nim aż tak dużo miejsca, jak mogłoby się wydawać. Choć rzeczywiście auto jest pokaźne, znacznie większa jest część samochodów o nadwoziu typu kombi czy minivany. Warto przed zakupem zajrzeć do wnętrza pojazdu i przekonać się, ile rzeczywiście oferuje przestrzeni – może bowiem okazać się, że jest jej znacznie mniej niż nam się wydawało. Dobrym wyborem może się okazać również pojazd siedmioosobowy typu minivan. Nawet jeśli nie wszystkie siedzenia będą zajęte, wolna przestrzeń pozwoli na wygodniejsze zajęcie miejsca lub umieszczenie tam na przykład pakunków. Dodatkowe siedzenia dają również możliwość zabrania ze sobą ewentualnych dodatkowych pasażerów – choćby innego członka rodziny odwiedzającego gospodarstwo domowe. Bez względu na to, kim jest nadprogramowy pasażer – warto mieć choć jedno dodatkowe miejsce.

Jakie auto wybrać?

W sprzedaży znajduje się wiele modeli pojazdów, które będą wystarczające dla rodziny liczącej sobie pięć osób. Warto jednak przed nabyciem upewnić się, że mieszczą się w nim ewentualne foteliki samochodowe oraz wszyscy pasażerowie. Dobrze jest również przyjrzeć się bagażnikowi – czy jego wymiary wystarczą, by każdy z domowników mógł zabrać ze sobą torbę na wakacje? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, podstawowe kwestie są załatwione. Ostatnią rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę (zwłaszcza przy zakupie pojazdu używanego) jest jego stan techniczny. Należy dopilnować, by samochód bezpiecznie jeździł po mieście i w dłuższe trasy. Wszystkie podzespoły znajdujące się w pojeździe powinny być w pełni sprawne, dzięki czemu zachowane będzie najwyższe bezpieczeństwo.