felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Praca Technologie

Jak rozpocząć handel samochodami z Niemiec, aby na tym nie stracić?

Handel samochodami używanymi może być ciekawym sposobem na prowadzenie biznesu. Należy wziąć jednak pod uwagę, iż jest to ryzykowny biznes.

Pierwsze kroki

Aby zacząć przygodę z handlem samochodami najlepiej zaczerpnąć wiedzy od doświadczonego handlarza. Tajniki biznesu można zgłębiać zatrudniając się u kogoś obcego, lub można poprosić o radę znajomego, który trudni się tym biznesem. Dzięki temu nawiążemy niezbędne nam kontakty oraz poznamy niuanse, które w lepszym stopniu pomogą nam prowadzić biznes. Wchodząc w ten biznes bez doświadczenia narażamy się tylko i wyłącznie na utratę zainwestowanych przez nas środków finansowych.

Musimy pamiętać, że szczególnie handel samochodami z Niemiec to ryzykowne przedsięwzięcie. W Niemczech jest wiele firm, które wyspecjalizowały się w handlu samochodami używanymi z Polakami. Firmy takie są nastawione na maksymalny zysk, uzyskany w każdy możliwy sposób. Niedoświadczony handlarz łatwo może ulec pokusie zakupu samochodu po okazyjnej cenie, uważając to za doskonałą okazję do zarobku. Dlatego też nie znając takich niuansów będzie nam znacznie trudniej niż doświadczonemu handlarzowi. Zajmując się handlem samochodami wypadałoby mieć choć podstawową wiedzę na temat mechaniki pojazdów. Żaden laik, skuszony szybką możliwością zarobku, nie powinien się zabierać za handel samochodami.

W przypadku handlu samochodami warto jest posiadać lawetę samochodową. Umożliwi to nam zakup samochodu, który np. jest lekko uszkodzony, ale nie nadaje się do jazdy po drodze, bo ma np. zbite przednie reflektory. Zakup części na miejscu będzie nieopłacalny i nieuzasadniony z punktu widzenia ekonomicznego. Naprawa takiego samochodu będzie się wiązać z relatywnie niskimi kosztami, a cena zakupu będzie dużo bardziej atrakcyjna, niż samochodu w 100% sprawnego technicznie.

Handlować samochodami możemy jako przedsiębiorstwo oraz jako prywatna osoba. Rejestrując działalność gospodarczą uzyskamy kilka przywilejów, takich jak możliwość rozliczania kosztów, czy zakup samochodu na aukcjach przeprowadzanych tylko dla firm. W taki sposób możemy niejednokrotnie nabyć samochód po okazyjnej cenie.

Czy import samochodów wciąż się opłaca?

Konkurencja na rynku handlu samochodami jest ogromna. Natomiast popyt jest na tyle duży, że każdy może bez problemu znaleźć klienta. Badania pokazują, że co roku jest importowane przeszło 1 milion samochodów używanych. Przy tak wielkim imporcie widać że klientów nie brakuje, także próbując sił w biznesie handlu samochodami używanymi, mamy szansę odnieść sukces.