felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Transport

Ciężarówki tuning – jak to się robi?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że samochody ciężarowe z zasady nie są pojazdami do kupienia z pasji. W znacznej większości przypadków są bowiem narzędziem pracy. Producenci w tego rodzaju konstrukcjach stawiają zatem przede wszystkim na użyteczność i trwałość.

Ciężarówki tuning – jak wykonać?

Warto wiedzieć, że do najbardziej popularnych sposobów na tuning ciężarówek są różnego rodzaju modyfikacje, które polegają na montażu orurowania. Godny uwagi jest również fakt, że w omawianym rodzaju pojazdów ma to również bardzo praktyczne zastosowanie.

Koszt wspomnianych modyfikacji jest oczywiście zależny od tego, jak bardzo fantazyjne i rozbudowane orurowanie chciałby mieć kierowca. Godny uwagi jest fakt, że ceny najbardziej skromnych zestawów zaczynają się od 2 tysięcy złotych. Mogą one nie tylko chronić dolny zderzak, ale również służyć jako podstawa do zamontowania halogenów. Ponadto kierowca zainteresowany bardziej rozbudowanymi układami musi liczyć się z wydaniem ponad 5 tysięcy złotych.

W jaki sposób można jeszcze tuningować ciężarówki?

Nie wszyscy wiedzą, że diody ledowe, które cieszą się ogromną popularnością wśród pojazdów osobowych, znajdują także ogromne zastosowanie w przypadku ciężarówek. Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że ich bardzo łatwa dostępność sprawia, że kierowca może za zaledwie kilkaset złotych ozdobić ciężarówkę praktycznie z każdej strony.

Można również zaopatrzyć się w praktycznie gotowe zestawy reflektorów, które doskonale zdadzą egzamin w trakcie nocnej jazdy. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z kosztem przekraczającym 2000 złotych.

Dlaczego warto postawić na spojlery dachowe?

Kolejnym typem modyfikacji, która będzie ingerowała w kształt nadwozia ciężarówki są spojlery dachowe. Nie wszyscy jednak zdaja sobie sprawę, że powstały one w celu ograniczenia spalania. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że w praktyce kierowcy przeważnie podejmują decyzję o zamontowaniu bardzo rozbudowanych spojlerów. Ponadto bardzo często w ich okolicy znajduje się oświetlenie. Koszt wspomnianej modyfikacji będzie jednak zaczynał się od kilkuset złotych.

Godny uwagi jest również fakt, że europejscy kierowcy ciężarówek nie powinni się praktycznie niczego wstydzić przy Amerykanach wykonujących ten zawód. Warto bowiem wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych do omawianego tuningu podchodzi się w zupełnie inny sposób. Kierowcy zwracają bowiem uwagę np. na chromowany zderzak. W Europie również bardzo trudnym zadaniem jest wyróżnienie się na drodze ciężarówką, która niedawno wyjechała z fabryki. Świetnym rozwiązaniem będzie pomalowanie pojazdu w taki sposób, by wyróżniał się na parkingu na tle innych ciężarówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.