felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie Transport

Konserwacja skóry w samochodzie – czyli jak zadbać o auto?

Łatwo jest zaniedbać wnętrze swojego samochodu, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie w czystości siedzeń. Jednak utrzymanie skórzanych foteli w doskonałym stanie może naprawdę wyróżnić Twój samochód. Będziesz chciał usuwać brud powierzchniowy, czyścić skórę i regularnie czyścić siedzenia. Chociaż może to wydawać się pracochłonne, kroki są w rzeczywistości dość proste, a jeśli są wykonywane regularnie, czyszczenie jest dziecinnie proste.

Od czego zacząć?

Sprawdź, czy foteliki samochodowe nie mają perforacji. Jeśli tak, uważaj, aby woda, środek czyszczący lub odżywka nie dostały się do otworów. Zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu. Przed czyszczeniem lub nakładaniem jakichkolwiek produktów zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu. Powinny istnieć szczegółowe instrukcje, jak właściwie dbać o skórzaną tapicerkę, a także produkty, których należy unikać. Odkurz siedzenia. Użyj węża próżniowego i nasadki lub odkurzacza na mokro i sucho, aby zassać duże cząsteczki brudu. Zachowaj szczególną ostrożność, aby nie zarysować skóry. Możesz również użyć sprężarki powietrza, aby wydmuchać brud spomiędzy pęknięć siedzenia.
Usuń brud powierzchniowy. Jeśli twoje siedzenia są naprawdę brudne, będziesz mógł zobaczyć warstwę brudu na skórze. Jednak nawet pozornie czyste siedzenia będą miały warstwę brudu, która gromadzi się z czasem. Spryskaj ręcznik z mikrofibry środkiem czyszczącym i wytrzyj siedzenia. Użyj środka do czyszczenia skóry, mydła siodłowego lub innego łagodnego mydła do skóry.

Czego użyć w trakcie czyszczenia?

Możesz użyć komercyjnego środka czyszczącego do skórzanych siedzeń lub zrobić swój własny: Połącz 1 część białego octu i 2 części oleju lnianego w misce, lub butelce z rozpylaczem. Użyj pędzla, aby głęboko wyczyścić skórę. Spryskaj środek czyszczący bezpośrednio na siedzenia i użyj miękkiej szczotki do delikatnego szorowania skóry. To wzburzy brud i wyniesie go na powierzchnię. Jeśli masz siedzenia z perforowanej skóry, unikaj rozpylania środka czyszczącego na siedzenia. Zamiast tego spryskaj szczotkę z włosia i użyj jej do wyszorowania skóry. Następnie wytrzyj do sucha ściereczką z mikrofibry.

Wytrzyj siedzenia do czysta. Użyj czystej i suchej ściereczki z mikrofibry, aby zetrzeć środek czyszczący, który wyszorowałeś w skórze. Powinieneś zauważyć brud, olej i brud na szmatce. Regularnie czyść siedzenia. Chociaż siedzenia należy delikatnie czyścić mniej więcej co miesiąc, staraj się czyścić je głęboko 3 do 4 razy w roku, aby konserwacja skóry w samochodzie przynosiła odpowiedni efekt.