felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie Transport

Zmiana koloru felg – sprawdzone i niezawodne sposoby

Bardzo wielu kierowców rezygnuje ze zamiany koloru felg w obawie o duże koszty. Jeszcze kilka lat temu nie można było się temu dziwić. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu zmiana koloru felg nie musi wcale wiązać się z bardzo dużym wydatkiem.

Jakie są kluczowe koszty?

Dla większości osób najlepszym wyborem będzie lakierowanie proszkowe. Jest to w chwili obecnej jedna z najtrwalszych metod, dzięki której można zmienić odcień w swoich felgach. Jeżeli chodzi o komplet czterech kół, to malowanie felg może kosztować około 400 zł. Oczywiście przy tego typu zabiegu należy zapłacić także za zdjęcie opon oraz za ponowne ich zamontowanie. Po zakończonych pracach dobrym pomysłem jest także wyważenie kół, dzięki czemu zwiększy się bezpieczeństwo na drodze.

Jaka alternatywa dla lakierowania proszkowego?

Wielu renomowanych producentów oferuje także profesjonalny spray, dzięki któremu można zmienić kolor felg. Spray w duecie ze specjalną gumą syntetyczną jest w stanie przynieść naprawdę satysfakcjonujący efekt. Pamiętać należy o tym, że guma syntetyczna jest bardzo elastycznym materiałem, który doskonale radzi sobie przede wszystkim w kontakcie z powietrzem. Materiały te nie tracą swoich drogocennych właściwości fizycznych po kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami. Zmiana koloru felg w tym przypadku może kosztować nawet niecałe 150 zł. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że guma syntetyczna nie może pochwalić się tak dobrymi parametrami jeżeli chodzi o wytrzymałość. Na felgach mogą pojawić się nieprzyjemne dla oka zadrapania i uszkodzenia mechaniczne.

Jak pomalować felgi za pomocą gumy w sprayu?

Jedną z największych zalet sprayu jest przede wszystkim to, że nie ma nawet potrzeby zdejmowania kół z samochodu. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby odpowiednio przygotować poszczególne powierzchnie felg bezpośrednio do malowania. Felgi należy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Pamiętać należy także o zabezpieczeniu elementów układu hamulcowego. W zadaniu tym pomóc może wytrzymała folia i taśma monterska. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt należy nałożyć równomiernie kilka warstw. Kierowcy, którzy decydują się na gumę syntetyczną w sprayu powinny pamiętać także o tym, że jest to zabieg tymczasowy, dlatego też co jakiś czas należy go ponowić, aby felgi prezentowały się bardzo okazale. Przy nakładaniu nowego koloru warto stary dokładnie usunąć za pomocą dobrego zmywacza silikonowego.