felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

bagażnik na dach
Motoryzacja

Bagażnik na dach – jak wybrać najlepszy bagażnik samochodowy?

Wybór bagażnika samochodowego to dość skomplikowane zadanie – kupując bagażnik trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników związanych między innymi z wielkością czy typem dachu naszego pojazdu.

Jak wybrać bagażnik na dach?

Wybierając bagażnik na dach samochodu trzeba pamiętać o tym, że musi on być idealnie dopasowany do pojazdu. Każdy bagażnik jest montowany na specjalnie przygotowanej do tego podstawie – belki na których umieszczony zostanie bagażnik mogą być wykonane z aluminium lub stali. Dobór właściwego bagażnika na dach musi opierać się na danych technicznych pojazdu takich jak: marka, model, rok produkcji, a także typ nadwozia. Nie można kupować bagażnika na dach w ciemno i chociaż istnieją modele uniwersalne, z założenia pasujące do większości modeli samochodów, lepiej zainwestować w bagażnik idealnie dopasowany do parametrów technicznych pojazdu. Bagażnik odpowiednio dopasowany do dachu będzie zapewniał większą wygodę i bezpieczeństwo. Wyróżnia się 3 rodzaje dachów: dach z relingami, dach z fixpointami oraz dach płaski. Dachy te różnią się między sobą sposobem mocowania łap bagażnika.

Przy wyborze bagażnika warto zwrócić uwagę również na jego maksymalną pojemność i ciężar, który może udźwignąć. Parametry te są niezwykle istotne, szczególnie wtedy gdy potrzebujemy bagażnika, w którym będzie można przewieźć duże ilości ciężkich rzeczy.

Kolejną zasadą, do której należy się stosować przy zakupie bagażnika na dach jest jego dopasowanie do wielkości samochodu. Zawsze należy pamiętać o tym, że całkowita długość boksu nie powinna być większa od długości dachu. Aby dodatkowo upewnić się, że bagażnik na pewno nie okaże się zbyt duży, warto zakupić model o kilkanaście centymetrów krótszy.

Bagażnik na dach powinien być także łatwy w montażu. Boks dachowy jest montowany okazyjnie, zakładamy go wyłącznie w razie potrzeby. Trudne do zamontowania i sprawiające wiele problemów bagażniki sprawiają, że przy ich montażu tracimy sporo czasu i nerwów. Najlepiej będzie, jeżeli zdecydujemy się na model posiadający system łatwego montowania.

Dodatkowo bagażnik na dach powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Zakup bagażnika wyprodukowanego przez sprawdzonego i renomowanego producenta daje gwarancję najwyższej jakości. Bagażnik na dach ma zapewniać wygodę i komfort, jednak najważniejsze jest to, żeby był przede wszystkim bezpieczny.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami zdecydować się na zakup konkretnego modelu bagażnika, najlepiej będzie jeżeli zasięgniemy porady specjalistów, którzy pomogą nam w jego doborze.

autosezam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *