felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Rozrywka Technologie

Czym charakteryzuje się dobry uchwyt samochodowy do telefonu?

Podczas jazdy samochodem korzystanie z telefonu stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze i jest bardzo niewygodnym rozwiązaniem, dlatego też coraz więcej kierowców stawia na dobry uchwyt samochodowy do telefonu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które gadżety tego typu są godne polecenia i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Klasyczne uchwyty na szybę

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne uchwyty na szybę, które mocowane są za pomocą zwykłej przyssawki. Modele tego typu bardzo często posiadają uniwersalny uchwyt, dzięki czemu pasować będą praktycznie do każdego modelu telefonu komórkowego. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne modele wyposażone dodatkowo w ładowarkę. Najlepszym wyborem będą modele o stosunkowo niewielkiej powierzchni, które nie będą ograniczać widoczności podczas jazdy.

Uchwyty mocowanie do slotu CD

Nowością na rynku są uchwyty samochodowe na telefon komórkowy, które mocowane są bezpośrednio do slotu CD. Największą zaletą tego rozwiązania jest oczywiście to, że uchwyt z telefonem nie ogranicza widoczności i nie ma także problemu z plątaniem się kabli w okolicy deski rozdzielczej. Uchwyty tego typu najlepiej sprawdzą się w przypadku lekkich smartfonów.

Uchwyt mocowany do kratki nawiewu

Bardzo wielu renomowanych producentów oferuje swoim klientom specjalne uchwyty, które mocowane są bezpośrednio do kratki nawiewu. W dzisiejszych czasach jest to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych modeli uchwytu. Ich największym atutem jest to, że telefon jest zawsze pod ręką, dzięki czemu można bez problemu skorzystać z jego dobrodziejstwa. Osoby, które cenią sobie swobodę i bezpieczną obsługę telefonu, powinny postawić właśnie an tego typu rozwiązanie. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla kierowców, którzy chcą skorzystać z nawigacji w telefonie.

Uchwyt mocowany na desce rozdzielczej

Nieco inną grupę stanowią uchwyty, które mocowane są na desce rozdzielczej. Jest to bardzo solidne i niesłychanie stabilne rozwiązani, które bezpiecznie utrzymuje nasz telefon podczas codziennej jazdy. Kluczem do sukcesu jest to, aby umieścić uchwyt w odpowiednim miejscu, dzięki czemu będzie do niego bezpośredni dostęp i co najważniejsze nie będzie on ograniczał widoczności.

Pozostałe uchwyty dostępne na rynku

Dobry uchwyt samochodowy do telefonu może być także mocowany na zagłówku. Jest to dobre rozwiązania oczywiście dla pasażerów. Na samym końcu warto wspomnieć o uchwytach magnetycznych, które są bardzo poręczne i co najważniejsze zajmują mało miejsca.