felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Rozrywka Technologie

W jakie akcesoria akcesoria dla motocyklisty warto się zaopatrzyć?

Należy mieć świadomość, że nie wszyscy początkujący motocykliści wiedzą w jaki zestaw startowy należy się zaopatrzyć. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że motocykle nie dają tylko znacznie więcej frajdy w porównaniu do samochodów, ale również wymagają od użytkownika zdecydowanie większego przygotowania. W jakie akcesoria akcesoria dla motocyklisty warto się zaopatrzyć?

Bielizna termoaktywna

Nie wszyscy motocykliści oczywiście wiedzą, że części odzieży, które bezpośrednio przylegają do ciała podczas jazdy na omawianym pojeździe ma zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Dlaczego rekomendowane jest zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną? Koniecznie trzeba zaznaczyć, że bawełniana bielizna będzie stosunkowo szybko robiła się wilgotna. Będzie to jak wiadomo bardzo negatywnie oddziaływało na komfort jazdy motocyklisty. Może to również doprowadzić do wychłodzenia organizmu.

akcesoria dla motocyklisty

Akcesoria dla motocyklisty rękawice

Należy mieć świadomość, że dłonie motocyklisty będą miały kontakt z wiatrem i deszczem, które jak wiadomo bardzo niekorzystnie działają nie tylko na kondycję stawów, ale również skóry. Zaopatrzenie się we właściwe rękawice jest zatem koniecznością. Motocyklista powinien przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że nie istnieją uniwersalne rękawice, które doskonale zdadzą egzamin praktycznie w każdych warunkach pogodowych.

Rekomenduje się ponadto kupienie przynajmniej dwóch par rękawic. Pierwsze powinno się przeznaczyć na lato, z kolei drugie na chłodniejsze dni w roku. Jak wiadomo przepocone i zgrzane dłonie nie będą właściwie pracować. Bardzo istotne znaczenie ma także dobranie odpowiedniego rozmiaru. Rękawice nie mogą pod żadnym pozorem uciskać dłoni motocyklisty. Powinny mu bowiem pozwolić na swobodne ruchy.

motocykl akcesoria

Spodnie

Rekomenduje się oczywiście pozostawienie nieosłoniętych partii ciała. Godny uwagi jest fakt, że spodnie mogą być wykonane z jeansu, tekstyliów, a także skóry. Muszą jednak przykrywać nie tylko nogi, ale również biodra motocyklisty. Omawiana część garderoby powinna być także wyposażona przez producenta w protektory.

Do bardzo istotnych elementów należy również zaliczyć podwyższony tył, szelki czy suwak przeznaczony do spięcia z kurtką. Wspomniane elementy są bowiem w stanie bez żadnego problemu utrzymać spodnie na miejscu nawet podczas jazdy w pozycji pochylonej. Nie można zapomnieć o tym, że będą zapobiegały ewentualnemu przewianiu pleców. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się także nogawki, które są rozpinane na dole. Bardzo pomagają w przypadku zakładania butów. Najlepszą opcją na cieplejsze dni będą specjalne jeansy motocyklowe.