felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie

Jakie są najbardziej przydatne gadżet samochodowe?

Choć nowoczesne samochody wypełnione są po brzegi najróżniejszymi dodatkami i gadżetami, to jednak nie można powiedzieć, że posiadają wszystko to, co każdy kierowca chciałby mieć. Z tego właśnie powodu tak często dokupowane są do aut dodatkowe urządzenia, które mają za zadanie poprawić jego funkcjonalność, a być może dodać do niego kilka nowych funkcji. Jakie są zatem najbardziej przydatne gadżety do auta, które koniecznie trzeba mieć?

Gadżety do telefonu

Na samym początku warto wspomnieć przede wszystkim o tych gadżetach, które bezpośrednio odnoszą się do telefonu komórkowego. Smartfon stał się ostatnimi czasy nieodzownym elementem naszego życia, również w samochodzie. Z tego powodu warto wyposażyć się w takie rzeczy, jak przykładowo uchwyt do telefonu, który pozwoli wygodnie włączyć na nim np. nawigację i bez konieczności trzymania telefonu w ręku kierować się jego wskazówkami. Równie potrzebnym dodatkiem jest specjalna przejściówka, która umożliwia ładowanie telefonu z gniazdka zapalniczki, dzięki czemu będzie się miało pewność, że telefon nie rozładuje się w trakcie dalekiej podróży.

Rejestrator samochodowy

Większy ruch samochodów oznacza większe ryzyko wypadku lub zderzenia. Takie nieprzyjemności wiązać się mogą jeszcze z dużym ryzykiem, gdy policja nie będzie w stanie jednoznacznie wskazać, kto był sprawcą danego zdarzenia, co rzecz jasna oznaczać będzie spory sądowe i straty finansowe. Z tego powodu tak często kupowanym gadżetem do samochodu jest wideo rejestrator. Jest to niewielka kamera, którą umieszcza się w przedniej szybie auta i która jest w stanie cały czas nagrywać przestrzeń przed samochodem. Dzięki temu każda sporna sytuacja na drodze stanie się bardzo łatwa do rozstrzygnięcia, ponieważ po prostu zostanie nagrana.

Kamera cofania

Nawet najlepszy kierowca może mieć od czasu do czasu problem z tym, aby poprawnie zaparkować swoje auto. Szczególnie w wąskich miejskich uliczkach, gdzie miejsca jest zwyczajnie zbyt mało, na swobodne manewrowanie samochodem. Z tego właśnie powodu bardzo często poleca się, aby do samochodu kupić dodatkową kamerę cofania. Umieszczana jest ona z tyłu auta na zderzaku i oprócz samej kamery wyposażona jest również w czujnik ruch, który sygnałem dźwiękowym sygnalizuje odległość do przeszkody. Dzięki takiemu gadżetowi parkowanie w nawet najtrudniejszym miejscu nie będzie już nigdy więcej sprawiało żadnych trudności.

Podsumowanie

Ilość gadżetów samochodowych, która dostępna jest na rynku, potrafi zawrócić w głowie. Na szczęście nie trzeba kupować wszystkich, a jedynie te wybrane, najbardziej przydatne przeciętnemu kierowcy.