felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Praca Technologie

Jak otworzyć myjnie bezdotykową?

Warto mieć świadomość, że myjnia bezdotykowa w zdecydowanej większości przypadków jest rozumiana przez użytkowników, jako samoobsługowa. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że obecnie można także wyróżnić inne rodzaj myjni, które nie będą wymagały od kierowcy kontaktu z pojazdem. Jak otworzyć myjnie bezdotykową?

Jakie kwestie należy uwzględnić przed założeniem myjni bezdotykowej?

Rekomendowane jest jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o otworzeniu myjni bezdotykowej bardzo dokładnie przeanalizować nie tylko i wyłącznie otoczenie, ale również dobranie właściwej lokalizacji. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że na zdecydowanie większą liczbę klientów mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy uruchomią punkt w pobliżu bardzo dużych skupisk ludzi. Doskonałym przykładem mogą być ruchliwe trasy, galerie czy większe osiedla.

Przeważnie na omawianą formę działalności decydują się właściciele warsztatów samochodowych czy stacji paliw. Rekomendowane jest również zorientowanie się, czy w pobliżu nie będą przypadkiem funkcjonowały także inne punkty czyszczenia. Bardzo często zdarza się bowiem, że w danej okolicy brakuje właśnie bardzo szybkiej bezdotykowej myjni samochodowej. Zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać ma wybranie odpowiedniej formy prawnej. Godny uwagi jest fakt, że można wybrać dowolną z wyjątkiem spółki partnerskiej.

Koszt otwarcia myjni bezdotykowej

Koszty oczywiście będą uzależnione od miejsca, w którym dana osoba będzie chciała postawić myjnię, a także od liczby stanowisk czyszczących. W znacznej większości przypadków kwota może osiągnąć wysokość kilkuset tysięcy złotych za jeden moduł. Należy mieć świadomość, że część przedsiębiorstw zajmujących się produkowaniem wspomnianych modułów oferuje osobom zainteresowanym leasing.

Ponadto z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się odkupienie używanych modułów. Można także podjąć decyzję o złożeniu wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Franczyza

Kolejnym rozwiązaniem pozwalającym na otworzenie myjni bezdotykowej jest rozpoczęcie współpracy z przedsiębiorstwami, które mogą pochwalić się doświadczeniem w tego typu biznesie. Chodzi tutaj oczywiście o franczyzę. Bardzo dużym ułatwieniem dla każdego przedsiębiorcy będzie praca pod rozpoznawalną marką.

Rentowność myjni bezdotykowej

Zdecydowanie najlepszym dowodem na rentowność myjni samochodowej jest liczba samochodów poruszających się na polskich drogach. Obecnie na 1000 mieszkańców przypada ponad 600 samochodów. Oznacza to tym samym, że najbardziej istotne znaczenie będzie wybranie właściwej lokalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *