felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Praca Technologie Transport

Jakie auto w leasing, czyli krótki poradnik leasingowy

Masz w planach zakup nowego auta, ale zastanawiasz się nad leasingiem? Świetnie się składa, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad, które mogą okazać się bardzo przydatne przy braniu samochodu w leasing.

Co to jest leasing?

Zacznijmy od tego, co to jest leasing i dlaczego tak dużo się o nim mówi. Otóż leasing to nic innego jak system, w którym nie kupujesz auta tylko je wynajmujesz. Oznacza to, że możesz wziąć nowe auto prosto z salonu na określony czas, w trakcie którego płacisz tak zwane raty leasingowe. Brzmi dziwnie? Być może, jednak warto wspomnieć, że tego typu rozwiązanie ma naprawdę bardzo wiele plusów. Jednym z podstawowych plusów związanym z leasingiem jest to, że po określonym czasie na jaki zawarty jest leasing, masz możliwość odkupienia samochodu, którym jeździłeś. Cena jest oczywiście niższa i zależna od stanu auta. Warto wspomnieć, że jest to tylko możliwość, jednak nie musisz z niej korzystać, zatem jeśli samochód nie spełnił Twoich oczekiwań lub masz zamiar wziąć inne auto w leasing, to masz do tego pełne prawo.

Rodzaje leasingu

W polskim prawie obowiązuje kilka rodzajów leasingów. Jeśli chodzi o podział ze względu na liczbę stron biorących udział w transakcji leasingowej, to wyróżnia się leasing pośredni oraz bezpośredni. Leasing bezpośredni jest wtedy, gdy producent zawiera umowę bezpośredniego z konsumentem. Natomiast leasing pośredni występuje, gdy między stronami występuje dodatkowa osoba fizyczna lub prawna (może to być negocjator lub firma leasingowa).

Jakie auto w leasing?

Jeśli jesteś przekonany co do tego, by wziąć samochód w leasing, pora zastanowić się nad tym, jakie auto najlepiej opłaca się brać w leasing. Wbrew pozorom sprawa ta nie jest wcale łatwa, ponieważ należy jasno zaznaczyć, że są leasingi bardziej lub mniej korzystne. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby Twój leasing był dla Ciebie jak najlepszy warto jest wcześniej dokładnie zapoznać się z ofertami salonów samochodowych. Może się bowiem zdarzyć tak, że salon innej marki może mieć znacznie bardziej korzystne ceny, które idą w parze z doskonałą jakością.
Przejdźmy jednak do najważniejszego pytania, czyli do tego jakie auto warto wziąć w leasing. Cóż, najlepiej opłaca się brać przede wszystkim samochody, które mają być ,,na firmę ” lub inaczej ,,służbowe „. Dlaczego? Samochody firmowe mają przeważnie znacznie lepsze oferty leasingowe. Wynika to z prostego faktu – firma wydaje się być znacznie lepszym oraz bardziej odpowiedzialnym klientem. Pamiętaj jednak, że jeśli nie masz firmy nadal możesz wziąć swój wymarzony samochód w leasing.