felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie Transport

Jak można zrealizować wynajem samochodów sportowych?

Wynajem samochodów sportowych cieszy się od kilku już lat ogromną popularnością. Nie ma co się dziwić, w końcu możliwość przejażdżki Ferrari lub Lamborghini nie zdarza się codziennie. Nie każdy jednak wie, że taki wynajem można zrealizować na dwa sposoby, czyli na torze wyścigowym lub też na drodze publicznej. Które z tych dwóch rozwiązań będzie lepszym wyborem?

Wynajem sportowego samochodu na ulice

Zdecydowanie najpopularniejszą formą wynajmowania sportowych samochodów jest ta, która realizowana jest po prostu w ruchu drogowym. W takim wypadku otrzymuje się auto, którym można normalnie jeździć z innymi samochodami. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby pojechać np. nowym modelem Ferrari do znajomych, czy też za miasto na przejażdżkę. Można oczywiście również swobodnie jeździć po mieście.
Niezwykłą zaletą tego rozwiązania jest możliwość poczucia się naprawdę wyjątkowo i spektakularnie. Takie auto przykuwa wzrok każdego bez wyjątku, a co za tym idzie, sprawia, że prowadząc go, doświadcza się czegoś naprawdę wyjątkowego.
Niestety taka forma ma również swoje wady. Mowa jest przede wszystkim o dość wysokiej cenie takiego wynajmu. Nie tylko trzeba zapłacić za każdy dzień dość pokaźną sumę, lecz co więcej, także bardzo wysoką kaucję, sięgającą często cenie zwykłego małego samochodu. Oznacza to, że nie każdy może sobie pozwolić na wynajęcie takiego auta. A jakby tego było mało, dochodzi w tym wypadku jeszcze limit kilometrów, które można wynajętym samochodem pokonać.

Wynajem sportowego samochodu na tor

Innego rodzaju metodą poprowadzenia sportowego samochodu, jest wynajęcie go na tor wyścigowy. Na czym to polega? Poprzez stronę internetową wypożyczalni wybiera się samochód i miejsce jazdy, a także termin. W wyznaczonym dniu trzeba udać się na tor, gdzie instruktor przekaże najważniejsze informacje na temat tego, jak prowadzić dany samochód, a także jakie panują zasady jazdy na torze. Po tym szybkim przeszkoleniu dostanie się możliwość poprowadzenia samochodu na torze wyścigowym.
Ogromną zaletą tego rozwiązania jest brak ograniczeń prędkości, czyli możliwość jazdy w taki sposób, do jakiego dane auto zostało wyprodukowane. Daje to niezwykłą satysfakcję, potężnego kopa adrenaliny i radości. Jedynie taka forma wypożyczania daje możliwość poczucia, jak niezwykłe przyśpieszenie mają sportowe samochody oraz jak duże mogą rozwijać prędkości.
Niestety ma to również pewne minusy. Po pierwsze, auta nie wynajmuje się na dni, jak w przypadku poprzedniej metody, lecz na okrążenia, czyli można danym samochodem jeździć kilka okrążeń po torze, co zajmuje średnio kilkanaście minut. Jest to więc przyjemność bardzo krótka.