felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Dobre tarcze hamulcowe
Motoryzacja

Dobre tarcze hamulcowe

Jak wybrać najlepsze tarcze hamulcowe? Głównym wyznacznikiem dla większości kierowców jest cena, która nie zawsze odpowiednio obrazuje jakość wybieranego produktu. W tym przypadku należy szczególnie uważać, gdyż wybór tanich tarcz może doprowadzić nas do zakupu produktu z gorszych materiałów czy niespasowanych idealnie do naszego pojazdu.

Rodzaje tarcz hamulcowych

Najbardziej popularnymi na przestrzeni lat tarczami hamulcowymi są tarcze monolityczne. Wykonane są one z jednego fragmentu metalu, są stosunkowo podatne na temperaturę, jednak dzięki prostej konstrukcji zachowują długą żywotność. Tani proces produkcji tych tarcz to także niższe ceny w sklepach. Przez to są niezwykle popularnym wyborem kierowców. 

W wielu współczesnych samochodach stosuje się tarcze wentylowane, które posiadają swoje wewnętrzne kanały do odprowadzania ciepła. Wraz z biegiem lat ruch uliczny staje się coraz bardziej natężony, a zatem i same hamulce są częściej używane i poddawane większym wyzwaniom, którym powinny sprostać tarcze wentylowane. 

Dla najbardziej wymagających pozostają jeszcze sportowe tarcze hamulcowe. Charakteryzują je nacięcia i nawiercenia, odpodność na ekstremalne temperatury czy zapewniają skróconą drogę hamowania. 

Jak wybrać tarcze?

Tarcze hamulcowe renomowanych producentów, takich jak Breck, posiadają homologacje i podlegają specjalistycznym normom produkcji. Dzięki temu zakup takich części nie opatrzony jest ryzykiem.

Dobre tarcze wykonywane są z materiałów takich jak żeliwo i zwykła stal (mniej wytrzymałe) czy wysokowęglowa stal hartowana (bardziej wytrzymałe).

Do najpopularniejszych na polskim rynku marek należą ATE, Breck, Textar czy TRW. Możemy także skorzystać z ofert takich firm jak Brembo, Bosch, Zimmermann, Ferodo, ABE, Blueprint lub Delphi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.