felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

MAN FS
Motoryzacja

Używany czy nowy samochód dostawczy do firmy?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jaki samochód dostawczy najlepiej wybrać do swojej firmy. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z zaletami i wadami poszczególnych rozwiązań.

Zalety nowego samochodu

Wybór nowego samochodu dostawczego do firmy ma szereg zalet. Wśród nich można wskazać głównie wysoką jakość, ponieważ nowy pojazd będzie w pełni sprawny oraz bezawaryjny. Na pewno posłuży przez wiele lat. Oprócz tego nowy samochód jest bardzo prestiżowy i na pewno poprawi wizerunek firmy u jej klientów oraz kontrahentów. Nowy samochód dostawczy będzie także miał gwarancję, która będzie pomocna w przypadku jakichkolwiek problemów. Korzystną ofertę finansowania zakupu nowych pojazdów dostawczych można uzyskać między innymi w MAN FS.

Wady nowego samochodu

Zakup nowego samochodu dostawczego do przedsiębiorstwa może mieć również pewne wady. Przede wszystkim wiążą się one z koniecznością poniesienia większych kosztów początkowych. Zakup nowego samochodu z całą pewnością jest wyższy niż zakup samochodu, który był wcześniej użytkowany i stracił nieco na wartości. Jednak w obecnych czasach można skorzystać z bardzo atrakcyjnych ofert finansowania zakupu nowych pojazdów, które są dostępne między innymi w MAN FS. Warto zapoznać się z tą ofertą różnych modeli samochodów dostawczych.

Zalety używanego samochodu

W obecnych czasach można zdecydować się również na wybór używanego samochodu do przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie także ma szereg korzystnych aspektów. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim niższe ceny niż w przypadku zakupu samochodów nowych. Oprócz tego na rynku można znaleźć dużą liczbę ofert samochodów używanych, która jest bogatsza niż dostępność nowych pojazdów. Samochody dostawcze poleasingowe na pewno będą bardzo dobrym wyborem do przedsiębiorstw o różnym charakterze i różnej wielkości – sprawdź szczegóły na manfs.pl/finansowanie/samochody-dostawcze/uzywane.html

Wady używanego samochodu

Samochody dostawcze poleasingowe mają również pewne wady, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o tym rozwiązaniu. Główną wadą zakupu używanego pojazdu bez wątpienia może być niepewny stan samochodu oraz zwiększone ryzyko awarii i konieczność wykonywania częstszych napraw. Awaryjny samochód może przysporzyć przedsiębiorstwu licznych problemów z pracownikami oraz klientami, dlatego warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Jednak w obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć również wiele pojazdów dostawczych, które charakteryzują się wysoką jakością. Warto dobrze sprawdzić stan pojazdu przed jego zakupem, a na pewno uda się uniknąć większych problemów.