felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

leasing SEATa Ateci
Motoryzacja

Usportowione SUVy w atrakcyjnym leasingu

Jeśli podoba Ci się pomysł jeżdżenia nowym autem co kilka lat lub zależy Ci, aby miesięczne spłaty były jak najniższe, dobrym rozwiązaniem może być leasing. W ramach umowy zobowiązujesz się do uiszczania miesięcznej opłaty za użytkowanie pojazdu, przez określoną liczbę miesięcy. Po zakończeniu umowy najmu możesz wykupić auto na własność lub wziąć nowe w leasing.

Nowy samochód bez dużych wydatków

Podstawową zaletą leasingu jest możliwość jeżdżenia nowym samochodem, bez konieczności wydawania dużej kwoty na zakup. Dzięki temu, możemy sobie pozwolić na lepszy samochód, z bogatszym wyposażeniem, niż byłoby to możliwe przy kupnie. Np. leasing SEATa Ateci to przystępny sposób na zapewnienie sobie komfortu jazdy wygodnym SUVem miejskim. Ze względu na to, że auto jest zupełnie nowe, koszty eksploatacji i konserwacji są niewielkie w trakcie trwania umowy leasingowej. Co najważniejsze, na koniec możemy auto wykupić na własność, albo oddać bez konieczności zajmowania się sprzedażą. W zamian możesz na przykład zdecydować się na leasing CUPRA Formentor lub innego SUVa. A jeśli Twoje potrzeby się zmieniły, możesz zamienić Atecę na mniejszego SEATa Ibizę. Wszystko załatwisz w salonie.

Różne rodzaje leasingu

Dostępnych jest wiele rodzajów leasingu samochodów. Podczas gdy koncepcja leasingu pozostaje taka sama, warunki umowy mogą się różnić. Umowa leasingu zawierana na czas określony, to najczęstszy rodzaj leasingu pojazdów. Umowa zawierana jest na określony czas, ustalona jest również kwota wykupu. Załóżmy na przykład, że zgadzasz się na leasing SEATa Ateci w Nowy Rok, 1 stycznia 2020 r., na okres trzech lat — wtedy musiałbyś oddać go do 1 stycznia 2023 r. Przy tym rodzaju umowy należy mieć na uwadze, że możliwe są kary umowne za zbyt wczesny lub zbyt późny zwrot pojazdu. W przypadku umów na czas nieokreślony, leasing nie kończy się dokładnie w określonym dniu. Zamiast określonego terminu, będziesz mieć czas na oddanie samochodu bez kary za zwłokę lub przedterminowy zwrot. Rozmiar tego okna może być różny: na przykład, jeśli podpisałeś umowę na leasing CUPRA Formentor, na okres około dwóch lat, począwszy od 1 stycznia 2021 r., z sześciomiesięcznym okresem oddania pojazdu, możesz go zmienić w dowolnym czasie pomiędzy grudniem 2022 i czerwcem 2023. Zaletą tego typu umowy jest elastyczność. Z drugiej strony, ostateczna cena wykupu nie jest z góry określona, może się więc okazać, że będzie wyższa niż kwota szacowana przy zawieraniu umowy. Zdarzają się też leasingi z pojedynczą płatnością. W tego typu leasingu, zamiast rat, płacisz całą kwotę za leasing z góry. W takim wariancie nie musisz ponosić kosztów odsetek od rozłożenia płatności na raty. Wadą tego rozwiązania jest oczywiście konieczność zapłaty dość dużej kwoty jednorazowo. Możesz również wziąć w leasing samochód używany. Choć jest to mniej popularne, wiąże się z niższymi opłatami comiesięcznymi. Dwuletnia CUPRA to wciąż stosunkowo nowy samochód, więc jest to ciekawa alternatywa, jeśli zależy nam na mniejszych ratach. W przypadku leasingu samochodu używanego, koszty ewentualnej naprawy mogą być wyższe, jednak wszystko zależy od przebiegu i ogólnej kondycji konkretnej sztuki. Zawierając umowę leasingu warto negocjować. Możesz w ten sposób uzyskać lepszą ofertę leasingową, negocjując cenę samochodu, oprocentowanie, limit przebiegu, zadatek lub okres leasingu. Dealer może również zgodzić się na zmniejszenie lub zniesienie niektórych opłat dodatkowych. Zwróć również uwagę na warunki ubezpieczenia pojazdu.