felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Rozładowanie akumulatora latem
Motoryzacja

Rozładowanie akumulatora latem – przyczyny i rozwiązania

Rozładowany akumulator w samochodzie może skutecznie pokrzyżować nam plany. Spóźnienie do pracy to tylko jedna z możliwości, a konsekwencje spóźnienia mogą czasem zaważyć na naszej karierze, bądź zwyczajnie zepsuć plany na weekend. Kiedy samochód nie chce ruszyć z miejsca, a czas nas goni, nerwy wystawione są na ciężką próbę. Aby zachować zimną krew w sytuacji rozładowanego akumulatora, warto zaopatrzyć się w urządzenie rozruchowe. To rozwiązanie gwarantuje niezależność – nie musimy oczekiwać na straż miejską, czy zaprzyjaźnionego sąsiada, aby samodzielnie zwalczyć problem. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakie czynniki mogą mieć wpływ na nieoczekiwane rozładowanie akumulatora latem, oraz czym jest jump starter.

Niespodziewane rozładowanie akumulatora – przyczyny

Niemal każdy kierowca przynajmniej raz w życiu doświadczył sytuacji, kiedy auto nie chciało odpalić po mroźnej nocy. O ile sytuacja, spotyka nas w pobliżu domu czy garażu, łatwiej jest zaradzić problemowi lub wezwać pomoc. Zbyt niska temperatura powietrz prowadzi do rozładowania akumulatora i wszyscy intuicyjnie o tym wiemy. A co jeśli zastaniemy taką „niespodziankę” latem? To również możliwy scenariusz. Zarówno niskie, jak i wysokie temperatury szkodzą akumulatorowi. Upały również przyspieszają samorozładowanie i skutecznie mogą pokrzyżować nasze plany, na przykład na urlop. Chyba nikt nie chciałby się spóźnić na lotnisko, z powodu rozładowanego akumulatora. Innym, kiepskim scenariuszem jest utknięcie nad jeziorem, kiedy zwykła przejażdżka na ryby kończy się telefonem do przyjaciela. Oprócz wysokiej temperatury, powody rozładowania akumulatora latem bywają bardzo błahe:

  • podczas letniego biwaku, chętnie włączamy muzykę w samochodzie; aby urozmaicała nam rodzinnego grilla lub inne spotkanie towarzyskie – radio grające przez wiele godzin przyspiesza proces rozładowania akumulatora;

  • podczas rodzinnych wypadów na łono natury, podłączamy do zasilenia różne inne urządzenia, jak lodówki turystyczne, pompki elektryczne, ładowarki do telefonów i innych urządzeń mobilnych;

  • latem nietrudno o pozostawienie auta z włączonymi światłami – słoneczna pooda sprawia, że zostają one niezauważone przez wiele godzin.

Jump starter – urządzenie rozruchowe na awaryjne sytuacje

Rozmowa o pracę czy rodzinny urlop – nic nie pokrzyżuje twoich planów, jeśli zadbasz o odpowiednie zabezpieczenie na wypadek sytuacji awaryjnych. Jump startery to niewielkie urządzenia, które w posty sposób pomagają uruchomić samochód. Pozostawienie samochodu na lotniskowym parkingu w trakcie największych upałów może doprowadzić do rozadowania – pod nagrzaną maską panują piekielne warunki. Najbezpieczniej jest pozostawić auto w cieniu, jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Wysiadając z samolotu po wyczerpującej podróży, możemy zastać przykrą niespodziankę. Jump startery pomogą uniknąć zbędnego stresu każdemu kierowcy i zagwarantować niezakłócony wypoczynek.