felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

przesyłki kurierskie
Technologie

Przesyłki kurierskie – czym się charakteryzują?

W czasach pandemii jeszcze więcej osób robi zakupy przez internet. Nic dziwnego. To przecież spory komfort, bezpieczeństwo oraz dodatkowo oszczędność czasu. Nie trzeba odwiedzać stacjonarnych sklepów. Do tego zamówienie danego produktu odbywa się łatwo i szybko – kurier często już na drugi dzień przynosi paczkę. W artykule przedstawimy więc ogólne informacje na temat tych realizowanych i wygodnych dla klientów usług, jakimi są przesyłki kurierskie. Razem z ekspertami brokera usług kurierskich Allekurier.pl przygotowaliśmy zestawienia najczęściej wybieranych typów przesyłek.

Jakie są zalety przesyłek kurierskich?

Pierwszy raz z tego typu pojęciem ludzie spotkali się trzydzieści lat temu, w listopadzie 1990 roku. Wtedy napisano bowiem ustawę, w której określono, czym są usługi kurierskie i na czym polegają. Faktycznie do dziś nadal wyróżniają się zarobkowym i przyspieszonym przewozem oraz doręczaniem przesyłek w gwarantowanym terminie, ale obecnie mają bardziej powszechny charakter. Po pierwsze są bardzo innowacyjne, a po drugie odpowiednio dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów i wykonywane na podstawie specjalnie sporządzonych umów. Co więcej, świadczy się je nie tylko w oparciu o krajowe przepisy przewozowe. Żyjemy przecież w rzeczywistości, w których nie brakuje wielu firm kurierskim, oferujących przesyłki towarów do bardzo odległych krajów. No i sam kurier to dzisiaj ktoś znacznie więcej niż dawny, zwykły goniec.

Zagraniczne usługi kurierskie

Zanim przejdziemy do najczęściej spotykanej formy płatności, jeżeli chodzi o przesyłki kurierskie, najpierw warto opisać owe usługi w zakresie międzynarodowym. O czym trzeba przede wszystkim wiedzieć? Na przykład o tym, że obowiązują przepisy przewozowe, a dokładniej konwencje, rozporządzenia oraz ustawy, które regulują wszelkie kwestie związane z transportem. Takie zagraniczne, łatwe w obsłudze, usługi mogą przybierać oczywiście różną formę. Realizuje się je drogą naziemną albo powietrzną, czyli lotniczą (często w opcji ekspres, kiedy przesyłka musi szybko, w ciągu kilku dni roboczych, dotrzeć na inny kontynent, mowa np. o Australii i Ameryce, które oddzielone są od siebie rozległym oceanem).

Czym są przesyłki kurierskie pobraniowe?

Na koniec artykułu zajmijmy się jeszcze dostępną formą płatności. Jedną z nich jest praktyczna i jednocześnie w stu procentach bezpieczna przesyłka pobraniowa. Jest on wybierana przez wielu klientów i użytkowników internetu. Nic dziwnego. Osoby te wolą zapłacić za zamówiony towar bezpośrednio zaufanemu kurierowi (i mieć pokwitowany odbiór) niż przelewać pieniążki na wyznaczone konto bankowe danego sklepu i dodatkowo być obciążonymi kosztami przelewu. Co ważne, owe usługi są tylko trochę droższe od innych możliwych opcji przesyłek. Wspomniane bezpieczeństw to właśnie słowo klucz. Klienci nie muszą martwić się o to, że transakcja będzie zagrożona, a zamiast otrzymanego towaru, dostaną karton wypchany kamieniami. Nikt po drodze (jak to bywa na poczcie) nie ukradnie, szczególnie tych mniejszych produktów. Przesyłki kurierskie pobraniowe porównywane są więc do normalnych zakupów w sklepach stacjonarnych, gdzie także nie jest wymagane płacenie za towar z góry. Nie ma raczej żadnego ryzyka. Rzadko się też zdarza, by zamówiona paczka była uszkodzona. Zaletą jest także fakt, że taka profesjonalna przesyłka mobilizuje każdego sprzedawcą do błyskawicznej realizacji zlecenia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Bo właściciel witryny oferującej produkty z danej branży, otrzyma należność za zakup dopiero po dostarczeniu przesyłki przez kuriera. Adresat zapłaci za nią w swoim domu i wszyscy będą zadowoleni.