felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

auto hybrydowe
Motoryzacja

Kupujesz auto hybrydowe? Sprawdź, czy potrzebne Ci OC i AC

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i celem znalezienia oszczędności na eksploatacji samochodu, coraz więcej osób decyduje się na wybór hybrydy jako środka transportu. Auta łączące silnik spalinowy z elektrycznym, oferują szereg zalet, takich jak zmniejszenie emisji spalin, oszczędność paliwa i komfort jazdy. Jednakże, tak jak każde inne auto, również hybrydy muszą być ubezpieczone. Wspomniane oszczędności nie odnoszą się zatem do zakupu OC i AC. Kupujesz samochód hybrydowy? To powinieneś wiedzieć przed zakupem

Obowiązkowe ubezpieczenie OC – dotyczy wszystkich kierowców

Zgodnie z polskim prawem, każdy właściciel samochodu, niezależnie od typu pojazdu, musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zabezpiecza właściciela pojazdu przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych innym uczestnikom ruchu drogowego. OC obejmuje zazwyczaj koszty związane z naprawą uszkodzonego pojazdu, koszty leczenia osób poszkodowanych, a nawet odszkodowania za utracony dochód (gdy w wyniku wypadku doszło do uszkodzeń ciała kwalifikowanych jako niezdolność do pracy).

Nie istnieją wyjątki od tego prawa i wszyscy właściciele aut, bez względu na ich typ i sposób zasilania są obligowani do wykupienia polisy.

Dodatkowe ubezpieczenie AC – wybór należy do Ciebie

Ubezpieczenie AC, choć nie jest obowiązkowe, jest często polecane właścicielom nowych lub drogich samochodów – do takich bez wątpienia kwalifikują się auta hybrydowe. Jest to polisa, która chroni przed kosztami naprawy własnego pojazdu w przypadku szkód spowodowanych przez kolizję, kradzież, akty wandalizmu, a także czynniki pogodowe, jak np. gradobicie czy powódź.

Podczas gdy OC pokrywa szkody, które wyrządzisz innym, AC zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia Twojego samochodu. W przypadku aut hybrydowych, które często zawierają drogie i skomplikowane komponenty techniczne, koszt naprawy może być wysoki, dlatego zakup ubezpieczenia rozszerzonego wydaje się być rozsądny.

OC

Dobrze dobrana polisa ubezpieczeniowa może zapewnić Ci spokój ducha i ochronę przed nieoczekiwanymi kosztami w czasie eksploatacji auta hybrydowego. Jednak koszt ubezpieczeń zależy od wartości auta i tu składka może być wysoka. Czy jest szansa jej obniżenia? Na pewno nie kosztem bezpieczeństwa. Najlepszą opcją jest porównanie ofert i wybranie opcji najrozsądniejszej cenowo w firmie, która cieszy się Twoim zaufaniem oraz dobrymi opiniami klientów.

Materiał zewnętrzny