felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Mężczyzna Motoryzacja Technologie

Jak zamontować czujnik parkowania w starszym aucie?

Nowoczesne auta wyposażone są w wiele systemów, które mają rozszerzyć widoczność kierowcy. Dzięki temu zmniejsza się szansa na przetarcie o inne auto na parkingu a to zabezpiecza przed niepotrzebnymi kosztami. Starsze modele samochodów zwykle nie mają takich rozwiązań, ale nie oznacza to, że nie można ich dołożyć. Wystarczy wizyta u mechanika albo odrobina chęci.

Bezpieczne parkowanie

Samochodów jest stale przybywa, coraz częstszą sytuacją jest, że rodzina posiada kilka pojazdów. W przypadku osiedli na których stoi wiele bloków problem z ciasnym parkingiem jest normalny. Czujniki parkowania pomagają z ustawieniem auta w ciasnej przestrzeni bez strachu, że uderzy się inny samochód. Bez tego trzeba zdać się na swoje wyczucie lub wychodzić co chwilę i sprawdzać ile miejsca jeszcze zostało. Zarówno urządzenia, które emitują dźwięk z tym większą frekwencją im bliżej przeszkody się jest, jak i kamery cofania dają lepszą świadomość ilości miejsca podczas manewru.

czujnik parkowania

No to do roboty

Montaż można zlecić elektrykowi samochodowemu, jednak nie jest to proces bardzo skomplikowany. Jak zamontować czujnik parkowania łatwo dowiedzieć się z instrukcji a także z filmów w sieci. Najważniejsze jest podłączenie do zasilania. Niektóre czujniki, zwłaszcza te dźwiękowe, można podłączyć do pośrednio lub bezpośrednio do akumulatora. Przy stałym dostępie do prądu czujnik informuje w każdym momencie jazdy o zbliżającej się przeszkodzie. Instalacja kamery cofania polega na połączeniu jej jednym przewodem z radiem posiadającym ekran lub dodatkowym ekranem, drugi przewód podłącza się do świateł cofania. Dzięki takiej konfiguracji ekran i kamera włączają się jedynie wtedy, kiedy kierowca włącza bieg wsteczny.

Żeby nie robić niepotrzebnych dziur w karoserii i nie narażać jej na korozję kamera umieszczona jest w specjalnie dobranej ramce na tablicę rejestracyjną. Całość wygląda schludnie i nie rzuca się w oczy a przy tym jest bezpieczna dla samochodu. W kwestiach estetycznych pozostaje ukrycie przewodu idącego do radia. Można go schować pod tapicerkami w podłodze.

parkowanie

Dobra widoczność i jak najwięcej informacji dają kierowcy większą pewność podczas wykonywania precyzyjnych manewrów. Na zatłoczonych parkingach osiedlowych oraz sklepowych dodatkowa para oczu w postaci czujnika lub kamery niweluje zagrożenie przetarcia i narażenia się na zbędne koszty. Niezależnie od wieku samochodu każdy może zapewnić sobie na dodatkowe zabezpieczenia. Wystarczy odrobina chęci lub wizyta w odpowiednim warsztacie, który wykona powierzone zadanie od A do Z.