felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

samochód elektryczny
Motoryzacja

Dlaczego warto wybrać samochód elektryczny do firmy?

Samochód elektryczny będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla firmy. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi zaletami wyboru tego typu pojazdu.

Niskie koszty eksploatacji

Wśród głównych zalet korzystania z samochodów elektrycznych w przedsiębiorstwach można wskazać dość niskie koszty ich eksploatacji. Poprawnie używana bateria w samochodach elektrycznych może wytrzymać w dobrym stanie nawet do dziesięciu lat. Natomiast koszt ładowania baterii jest dużo niższy niż cena standardowego tankowania pojazdu na stacji paliw. Do ładowania pojazdu można korzystać również z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Podwyższona wydajność

Samochody elektryczne charakteryzują się także podwyższoną wydajnością, która znacząco przewyższa wydajność tradycyjnych samochodów z silnikami spalinowymi. Samochód elektryczny charakteryzuje się wyjątkową stabilnością oraz bardzo dobrze trzyma się nawierzchni. Oprócz tego jego przyspieszenie jest szybsze, co wpływa na poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Obsługa i komfort jazdy

Bardzo duże znaczenie w samochodach elektrycznych ma prosta oraz intuicyjna obsługa, z którą bez problemów poradzi sobie każdy użytkownik. Dlatego samochód elektryczny będzie doskonałym wyborem do przedsiębiorstw o różnej wielkości i różnym profilu działalności. Poruszanie się na co dzień samochodem elektrycznym jest bardzo komfortowe zarówno dla kierowcy, jak i jego pasażerów. Silnik pracuje cicho i wydajnie. Nie pojawia się charakterystyczny zapach paliwa, który drażnił niektórych kierowców.

Emisja spalin

W samochodach elektrycznych w znaczący sposób wyeliminowana została emisja spalin. W obecnych czasach silniki elektryczne coraz częściej wykorzystują odnawialne źródła energii. W przypadku posiadania samochodu elektrycznego możliwe jest także korzystanie z własnej fotowoltaiki, co w znaczący sposób ograniczy koszty użytkowania takiego rozwiązania. W obecnych czasach w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli samochodów elektrycznych. Można je znaleźć między innymi w ofercie VW FS.

Korzystne finansowanie

Samochody elektryczne będą doskonałym wyborem dla wielu firm, ponieważ w sprzedaży można znaleźć dość szeroką gamę różnych modeli. Finansowanie zakupu tego rodzaju pojazdów również jest bardzo korzystne, ponieważ możliwe jest skorzystanie z takiego rozwiązania jak dopłaty do samochodów elektrycznych. Klient ma do wyboru leasing oferowany na emobility.vwfs.pl lub zakup samochodu na raty. Oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego wybór warto dostosować do swoich preferencji oraz potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej.