felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

silniki Minn Kota
Rozrywka

Czym charakteryzują się silniki Minn Kota?

Jednostki napędowe Minn Kota zyskały bardzo dużą popularność wśród wędkarzy i nie tylko. Oferują stabilny moment obrotowy, prostą obsługę i estetyczny wygląd. Nic dziwnego, że jednostki napędowe tego amerykańskiego producenta są tak lubiane przez użytkowników. Co warto o nich wiedzieć?

Konstrukcja dopasowana do potrzeb użytkownika

Amerykańskie silniki Minn Kota zaprojektowane są z myślą o komforcie użytkownika. Kształt, zastosowane komponenty, a także budowa sprawiają, że są one zaliczane do jednych z najbardziej ergonomicznych i co najważniejsze – można je obsłużyć za pomocą jednej ręki. Niektóre z nich wyposażone są np. w Maximizery, które umożliwiają płynną regulację obrotów śruby. Dzięki nim użytkownik może m.in.:

  • dopasować prędkość obrotową do aktualnych potrzeb,

  • precyzyjnie zarządzać prędkością,

  • oszczędzać energię zmagazynowaną wewnątrz ogniw.

Warto podkreślić, że silniki Minn Kota wyposażone są też w czujnik poziomu naładowania baterii. Składa się on z kilku diod LED, które wskazują szacunkowy poziom dostępnej mocy.

Różne konfiguracje i tryby pracy

Jednostki napędowe firmy Minn Kota są dostępne w różnych wariantach. Różnią się one m.in. liczbą łopatek w śrubach. Jednostki z dwiema łopatkami zapewniają szybką pracę. Z kolei dzięki kolejnej, trzeciej łopatce śruba ogranicza drgania, zapewniając jeszcze wyższy komfort pracy nawet w przypadku dużych prędkości obrotowych. Niezależnie od rodzaju jednostki napędowej silniki zaburtowe Minn Kota są zaprojektowane z myślą o łodziach, których masa nie przekracza 1150 kg.

Dodatkowe udogodnienia

Dostępne na rynku silniki zaburtowe Minn Kota oferują szereg udogodnień, dzięki którym prowadzenie łodzi jest jeszcze łatwiejsze. Mowa tu m.in. o:

  • kompozytowym ramieniu, które zapewnia jeszcze większą wytrzymałość niż konstrukcje stalowe (kompozyt ugina się po zderzeniu z przeszkodą, a nie pęka),

  • teleskopowym rumplu, który oferuje wygodne kierowanie łodzią nawet przy dużych prędkościach obrotowych jednostki,

  • wsporniku przeznaczonym do mocowania silnika do łodzi, który jest dopasowany do konstrukcji różnych typów jednostek pływających.

Mówiąc o wsporniku firmy Minn Kota, nie można zapomnieć, że ma on przewagę nad klasycznymi rozwiązaniami. Jego konstrukcja jest odporna na odkształcenia termiczne, co ma istotne znaczenie podczas gwałtownego nagrzewania się jednostki napędowej.

Reasumując, oferta firmy Minn Kota jest skierowana głównie do tych żeglarzy, którzy preferują komfort prowadzenia łodzi w każdych warunkach i jednocześnie szukają rozwiązań wyróżniających się wytrzymałością i niezawodnością.

Materiał zewnętrzny