felgiaku.pl

felgiaku.pl – motoryzacja, transport, praca

Alkomat dowodowy
Technologie

Alkomat dowodowy – czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie?

Alkomat dowodowy to sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu. Często znajduje się on na wyposażeniu służb policyjnych. Gadżety te sprawdzają się wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest wysoka precyzja pomiarów. W przeciwieństwie do standardowych urządzeń takie modele posiadają wiele dodatkowych funkcji.

Charakterystyka alkomatów dowodowych

Alkomaty dowodowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia na komisariatach policji. Takie sprzęty charakteryzują się przede wszystkim wysoką czułością pomiaru, co jest ważne podczas przeprowadzania kontroli u kierowców. Pomiary uzyskane dzięki nim, stanowią niekiedy dowód w procesach sądowych, stąd właśnie taka nazwa tych gadżetów. Aby jednak pomiar został dopuszczony jako dowód, zastosowany alkomat musi być właściwie skalibrowany.

Kalibracją najczęściej zajmują się sklepy, oferujące tego typu produkty. Ponadto alkomat dopuszczony do postępowania sądowego jako poświadczenie w sprawie sądowej, musi zostać też poddany tak zwanemu wzorcowaniu. Po jego ukończeniu otrzymuje się świadectwo wzorcowania, które jest ważne przez pół roku. Po tym czasie pomiary danego alkomatu nie mogą być już używane jako dowody w sądzie.

Zastosowanie alkomatów dowodowych

Alkomat dowodowy może nabyć praktycznie każdy. Warto jednak pamiętać, że tego typu modele dedykowane są konkretnej grupie użytkowników. Korzystają z nich zwłaszcza służby porządkowe, czyli np. policja. Przydają się podczas prowadzenia śledztwa czy badania trzeźwości. Sprzęty te często spotkać też można w zakładach pracy. Dzięki nim można łatwo i szybko zweryfikować trzeźwość pracowników, a tym samym zapewnić wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystały z nich także osoby prywatne. Alkomaty dowodowe ze względu na wysoką precyzję pomiarów, dają każdemu użytkownikowi pewność co do stanu trzeźwości. Kierowca będzie mógł wówczas podjąć decyzję dotyczącą kierowania samochodem czy też inne ważne decyzje wpływające na zdrowie oraz życie innych ludzi.

Jakie urządzenie wybrać, aby być zadowolonym z jego działania?

Najlepiej sięgnąć po model najwyższej jakości od znanej i cenionej na rynku marki. Wysoka jakość produktu przełoży się na długofalowe zadowolenie z jego zakupu. Alkomaty dowodowe wybierane są przez najbardziej wymagających klientów, którym zależy na szczególnej precyzji pomiarów. Zastosowanie nowoczesnej technologii pozwala na otrzymanie dokładnych pomiarów i bezproblemowego działania urządzeń przez długi czas. Sprzęty te muszą spełniać rygorystyczne normy oraz posiadać odpowiednie atesty, które potwierdzają to, że zostały dopuszczone do profesjonalnego użytku.